Web of Science va – Q3, Q4, - uchunchi va to’rtinchi kvartil (Jurnalda nashr etilgan har bir maqola uchun) |
II. Web of Science va Scopus bazalarida indekslangan konferensiyalarda maqola nashr etganlik uchun bir martalik rag’batlantirish tartibi
Web of Science va Scopus (Konferensiya materiallarida nashr etilgan har bir maqola uchun) |
Ushbu rag’batlantirish tartibi joriy etilishida quyidagi shartlar bajarililishi lozim:
- Ilmiy maqolar Web of Science yoki Scopus bazasida ko’rinishi;
- Ilmiy maqola Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali nomidan berilishi va bazalarda mazkur filial affilatsiyasi (affilation) bo’yicha ko’rinishi, muallifning korporativ pochtasi ko’rsatilishi (@sbtsue.uz);
- Maqola nashr etilgan ilmiy jurnal Web of Science yoki Scopus bazasida uzluksiz (so’nggi 3-yil davomida) indekslangan bo’lishi;
- Muallif nashr etilgan maqola bo’yicha oldin rag’batlantirish olmagan bo’lishi (O’z.R. VM-1030-son qarori bilan tasdiqlangan Nizom, Filial KPI va boshqa har xil grantlar hisobidan rag’batlantirish), shuningdek boshqa rag’batlantirish olishni (O’z.R. VM-1030-son qarori bilan tasdiqlangan Nizom, Filial KPI, grant mablag’lari va boshqalar bo’yicha) rejalashtirmasligi lozim;
- Muallif Filialda asosiy shtatda (ichki o’rindoshlik asosida faoliyat yuritish va doktoranturada taxsil olish ham tan olinadi) faoliyat yuritayotgan bo’lishi (mualliflar bir nechta bo’lgan holatda mualliflarga teng taqsimlash yo’li bilan amalga oshiriladi) lozim.
Ushbu mezonlar asosida bir martalik rag’batlantirish Filial Kengashi tomonidan tasdiqlangan vaqtdan boshlab amal qiladi.