ИЛМИЙ НАШРЛАРНИ РАҒБАТЛАНТИРИШ
I. Web of Science ва Scopus базаларида индексланган журналларда мақола нашр этганлик учун бир марталик рағбатлантириш тартиби.
# |
Илмий базанинг номи |
Тўлов миқдори, сўм |
1. |
Web of Science va Scopus – Q1- биринчи квартил (Журналда нашр этилган ҳар бир мақола учун) |
7 000 000 |
2. |
Web of Science va Scopus – Q2- иккинчи квартил (Журналда нашр этилган ҳар бир мақола учун) |
5 000 000 |
3. |
Web of Science va – Q3, Q4, - учинчи ва тўртинчи квартил (Журналда нашр этилган ҳар бир мақола учун) |
2300 000 |
II. Web of Science ва Scopus базаларида индексланган конференцияларда мақола нашр этганлик учун бир марталик рағбатлантириш тартиби.
To’lov miqdori, so’m |
Web of Science ва Scopus (Конференция материалларида нашр этилган ҳар бир мақола учун) |
Ушбу рағбатлантириш тартиби жорий этилишида қуйидаги шартлар бажарилиши лозим:
-
Илмий мақолалар Web of Science ёки Scopus базасида кўриниши;
Илмий мақола Тошкент давлат иқтисодиёт университети Самарқанд филиали номидан берилиши ва базаларда мазкур филиал аффиляцияси бўйича кўриниши, муаллифнинг корпоратив почтаси кўрсатилиши (@sbtsue.uz);
Мақола нашр этилган илмий журнал Web of Science ёки Scopus базасида узлуксиз (сўнгги 3 йил давомида) индексланган бўлиши;
Муаллиф нашр этилган мақола бўйича олдин рағбатлантириш олмаган бўлиши (Ўз.Р. ВМ-1030-сон қарори билан тасдиқланган Низом, Филиал KPI ва бошқа грантлар ҳисобидан рағбатлантириш), шунингдек, бошқа рағбатлантириш олишни режалаштирмаслиги лозим;
Муаллиф Филиалда асосий штатда (ички ўриндошлик асосида фаолият юритиш ва докторантурада тахсил олиш ҳам тан олинади) фаолият юритаётган бўлиши (муаллифлар бир нечта бўлган ҳолатда муаллифларга тенг тақсимлаш йўли билан амалга оширилади) лозим.
Ушбу мезонлар асосида бир марталик рағбатлантириш Филиал Кенгаши томонидан тасдиқланган вақтдан бошлаб амал қилади.

STIMULATION OF SCIENTIFIC PUBLICATIONS
I. One-Time Incentive Procedure for Publishing an Article in Journals Indexed in Web of Science and Scopus
# |
Scientific Database |
Payment Amount (UZS) |
1. |
Web of Science & Scopus – Q1 -First Quartile (for each article published in the journal) |
7 000 000 |
2. |
Web of Science & Scopus – Q2 -Second Quartile (for each article published in the journal) |
5 000 000 |
3. |
Web of Science – Q3, Q4 -Third and Fourth Quartile (for each article published in the journal) |
2300 000 |
II. One-Time Incentive Procedure for Publishing Articles in Conference Proceedings Indexed in Web of Science and Scopus.
Web of Science va Scopus (for each article published in the conference proceedings) |
When implementing this incentive procedure, the following conditions must be met:
• The scientific article must be indexed in the Web of Science or Scopus databases;
• The article must be published on behalf of the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics, the affiliation of the branch must be visible in the database, and the author must use their corporate email address (@sbtsue.uz);
• The journal in which the article is published must have been continuously indexed in Web of Science or Scopus for the past 3 years;
• The author must not have previously received any incentive for the published article (under the Resolution of the Cabinet of Ministers of Uzbekistan No. 1030, the branch KPI, or other grant sources), and must not plan to receive additional incentives under the same conditions;
• The author must be working at the branch on a full-time basis (internal part-time work and doctoral studies are also accepted). In the case of multiple authors, the payment shall be equally distributed among them.
This one-time incentive, based on the specified criteria, comes into effect from the moment it is approved by the Branch Council.