Joriy yilning 3-dekabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti xotin-qizlar ishi bo'yicha dekan maslahatchisi dotsent O.Pardayeva va "Yashil iqtisodiyot va barqaror biznes" kafedrasi xodimlari, "Lider qizlar" klubi a'zolari bilan birgalikda Samarqand shaharda joylashgan "Ishga marhamat" monomarkaziga borishdi. 26 turdagi kasb-hunar oʻrgatish markazida bugungi kunda qulay va zamonaviy shart-sharoitlar yaratilganligiga guvoh bo'lishdi. Uchrashuv yakunida filial talaba-qizlari oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi va o'quv markaziga a'zo bo'lishib, o'qish uchun qabul qilinishdi. Endi Lider qizlar nafaqat fan, balki kasb egasi ham bo'lish imkoniyatlarini qo'lgan kiritishdi.
Eslatib o'tamiz: ''Ishga marhamat'' monomarkazi bilan filial Iqtisodiyot fakulteti xotin-qizlar ishi bo'yicha dekan maslahatchisi dotsent Ozoda Pardayeva memorandum imzolagan.