Жорий йилнинг 3 декабрь куни Тошкент давлат иқтисодиёт университети Самарқанд филиали Иқтисодиёт факультети хотин-қизлар иши бўйича декан маслаҳатчиси доцент О.Пардаева ва "Яшил иқтисодиёт ва барқарор бизнес" кафедраси ходимлари, "Лидер қизлар" клуби аъзолари билан биргаликда Самарқанд шаҳарда жойлашган "Ишга марҳамат" мономарказига боришди. 26 турдаги касб-ҳунар ўргатиш марказида бугунги кунда қулай ва замонавий шарт-шароитлар яратилганлигига гувоҳ бўлишди. Учрашув якунида филиал талаба-қизлари ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди ва ўқув марказига аъзо бўлишиб, ўқиш учун қабул қилинишди. Энди Лидер қизлар нафақат фан, балки касб эгаси ҳам бўлиш имкониятларини қўлган киритишди.
Эслатиб ўтамиз: "Ишга марҳамат" мономаркази билан филиал Иқтисодиёт факультети хотин-қизлар иши бўйича декан маслаҳатчиси доцент Озода Пардаева меморандум имзолаган.

3 декабря текущего года Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета совместно с советником декана по делам женщин экономического факультета доцентом О.Пардаевой и сотрудниками кафедры "Зеленая экономика и устойчивый бизнес," членами клуба "Лидерские девушки" посетили моноцентр "Ишга мархамат," расположенный в городе Самарканде. Они стали свидетелями того, что сегодня в 26 типах центров профессионального обучения созданы комфортные и современные условия. По итогам встречи студентки филиала получили ответы на интересующие их вопросы и записались в учебный центр и были приняты на учебу. Теперь девушки-лидеры использовали возможности стать не только обладательницами науки, но и профессии.
Напомним, что с моноцентром "Ишга марҳамат" подписала меморандум советник декана по делам женщин экономического факультета доцент Озода Пардаева.