Muhim e’tirof va yuksak e’tibor
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 6-sonli Kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish davomida filialda olib borilayotgan ta’lim, ilmiy-tadqiqot va tashkiliy faoliyat natijalari muhokama qilinib, professor-o‘qituvchilarning ilmiy-pedagogik salohiyati, izlanishlari hamda oliy ta’lim tizimi rivojiga qo‘shayotgan hissasi alohida e’tirof etildi.
Mazkur yig‘ilish doirasida “Yashil iqtisodiyot va barqaror biznes” kafedrasi dotsenti, PhD Bobur Sobirovga ko‘p yillik samarali ilmiy va pedagogik faoliyati, ilmiy-tadqiqot ishlari hamda kadrlar tayyorlashdagi xizmatlari inobatga olinib, dotsentlik ilmiy unvoni tantanali ravishda topshirildi.
Shuningdek, “Moliya, soliq va bank ishi” kafedrasi o‘qituvchisi Saidmurodov Feruz ilmiy izlanishlari muvaffaqiyatli yakunlangani munosabati bilan Falsafa doktori (PhD) diplomi bilan taqdirlandi.
Ushbu e’tiroflar professor-o‘qituvchilarning ilm-fan rivoji, ta’lim sifatini oshirish va yosh avlodni yetuk mutaxassis etib tarbiyalash yo‘lidagi fidokorona mehnatining yorqin ifodasidir. Kengash a’zolari tomonidan taqdirlangan ustozlarning kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatlariga yuqori baho berilib, ularga yangi zafarlar tilandi.

Важное признание и высокое внимание
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось 6-е заседание Учёного совета. В ходе заседания были рассмотрены результаты образовательной, научно-исследовательской и организационной деятельности филиала, а также особо отмечен вклад профессорско-преподавательского состава в развитие системы высшего образования.
В рамках заседания доцент кафедры «Зелёная экономика и устойчивый бизнес», PhD Бобур Собиров, за многолетнюю плодотворную научно-педагогическую деятельность, активную исследовательскую работу и вклад в подготовку квалифицированных кадров был торжественно удостоен учёного звания доцента.
Кроме того, преподаватель кафедры «Финансы, налоги и банковское дело» Саидмуродов Феруз в связи с успешным завершением научных исследований был награждён дипломом доктора философии (PhD).
Данные награды являются подтверждением высокого профессионализма преподавателей, их значительного вклада в развитие науки, повышение качества образования и воспитание молодого поколения специалистов.