Hurmatli magistratura hamda bakalavriat talabalari!
Rossiya Federatsiyasi Iqtisodiy rivojlanish vazirligi va Rossiya Iqtisodiy rivojlanish vazirligi qoshidagi Tashqi iqtisodiy aloqalar akademiyasi (VAFT) tomonidan Rossiya va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish, akademik aloqalarni mustahkamlash, tajriba almashinuvi va talabalar salohiyatini rivojlantirish maqsadida xalqaro talabalar loyihalari tanlovi e’lon qilinadi.
Tanlov mavzusi:
“Rossiya va O‘zbekiston o‘rtasida tovarlar va xizmatlar savdosini rivojlantirish”
Tanlov muddati:
2025-yil aprel – oktyabr
Ishtirokchilar:
Rossiya va O‘zbekistonning ijtimoiy-iqtisodiy hamda huquqiy yo‘nalishlarda tahsil olayotgan bakalavriat, magistratura va mutaxassislik bosqichlaridagi talabalari.
Tanlov 3 bosqichda o‘tkaziladi:
- Birinchi bosqich – mamlakat ichida (aprel – may):
Har bir oliy ta’lim muassasasi talabalar jamoasini shakllantiradi va loyiha taqdimotlarini tayyorlaydi (12 ta slayddan oshmagan). Har bir davlatdan kamida 6 ta loyiha tanlovning keyingi bosqichiga o‘tadi. - Ikkinchi bosqich – xalqaro yarim final (iyun – avgust):
G‘olib jamoalar o‘z loyihalarini 5 daqiqalik video-vizitka orqali taqdim etadilar. Eng yuqori ball to‘plagan kamida 6 ta jamoa final bosqichiga yo‘l oladi. - Uchinchi bosqich – final (sentyabr – oktyabr):
Talabalar jamoalari o‘z loyihalarini 8 daqiqalik og‘zaki taqdimot orqali ekspertlar hay’atiga namoyish etadilar. Tanlov yakunida eng yaxshi 3 ta jamoa aniqlanadi.
Talabalarga Rossiya va O‘zbekiston kompaniyalaridan real biznes-keýslar yechimi taklif etiladi: