MUYDINOV OLIM BEKMURATOVICH
Muydinov Olim Bekmuratovich 1986-yil 19-avgustda Samarqand viloyatining Pastdarg‘om tumanida tug‘ilgan. Millati o‘zbek.
1993-yil Samarqand viloyatining Pastdarg‘om tumanidagi 28-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 1-sinfiga qabul qilinib, 2004-yil shu maktabni a’lo baholarga tamomlagan.
2005-yil Samarqand arxitektura qurilish institutining “Menejment” ta’lim yoʻnalishiga o‘qishga kirib, 2009-yil bakalavr darajasini olgan.
2014-yil Samarqand iqtisodiyot va servis institutining “Iqtisodiyot” mutaxassisligi boʻyicha o‘qishga kirib, 2016-yil magistr darajasini olgan.
2010-2016 yillarda Samarqand viloyati Xalq bankining Pastdarg‘om filialida turli lavozimlarda ishlagan.
2017-2018-yillarda Samarqand qishloq xo‘jalik instituti, “Qishloq xo‘jaligida menejment” kafedrasi assistenti.
2018-2019-yillarda Samarqand Veterinariya va meditsinasi instituti, “Agroiqtisodiyot va buxgalteriya hisobi” kafedrasi assistenti.
2019-2021 yillarda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash sektori ilmiy tadqiqot ishlari 1-toifali muhandisi.
2022-2024-yillarda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tayanch doktoranti.
2025-yildan hozirgi vaqtga qadar Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i.
Muydinov Olim Bekmuratovich oilali, 3 nafar farzandi bor.
Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i lavozimi vazifalari:
• o‘z mehnat vazifalarini halol, vijdonan bajarish, mehnat va ijro  intizomiga rioya qilish;
• bo‘limning barcha faoliyati va xodimlarining umumiy boshqaruvi;
• chet elga chiqish uchun nomzodlar tanlashni nazorat qilish;
• xorijdan mehmonlar, delegatsiyalar, amaliyotchilar va doktorantlar qabul qilishni tashkillashtirish;
• xalqaro loyihalar va dasturlarni tayyorlash, ularni boshqarish va ularning natijalari umumlashtirish va tahlil qilish;
• yuqori instansiyalar bilan aloqada bo‘lish;
• chet el oliy ta’lim muassasalari bilan halqaro almashinuv dasturlari doirasida marosimlar rejalashtirish va o‘tkazish;
• chet el oliy ta’lim muassasalari bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri kelishuvlar olib borish va tashkillashtirish;
• muzokaralar olib borish;
• elchixonalar va xalqaro tashkilotlar bilan o‘qish va malaka oshirish masalalari bo‘yicha hamkorlik o‘rnatish;
• yillik hisobot tayyorlash;
• chet el oliy ta’lim muassasalari bilan o‘zaro aloqalarni olib borish;
• chet el oliy ta’lim muassasalari bilan zamonaviy va to‘g‘ri yozishmalarni olib borilishini nazorat qilish;
• xorijiy deligatsiya va mutaxassislarni qabul qilish;
• elchixonalar va halqaro tashkilotlar bilan o‘qish va tajriba amaliyot dasturlari masalasida aloqa qilish.
Bilishi kerak: bo‘lim faoliyatiga tegishli meyoriy-huquqiy hujjatlarni, qonunlar, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, Vazirlikning Hay’at qarorlari, buyruqlari, filial direktori buyruqlarining mohiyatini.
• oliy ta’lim muassasalarida boshqaruv lavozimida zarur bo‘lgan kasbiy va tashkilotchilik qobiliyatlariga, ta’lim sohasida rahbarlik ish tajribasi va stajiga, faoliyat turi va vakolatlari doirasida tegishli bilim va ko‘nikmalarga;
• namunaviy shaxsiy fazilatlar - intellekt, madaniyat, yetakchilik, ijodiy qobiliyat, xushmuomalalik, tashkilotchilik, tashabbuskorlik va tadbirkorlik qobiliyatlariga ega bo‘lish, mas’uliyat hissi, mustaqil qaror qabul qilish va ish tutish, qat’iy harakat qilish, muassasa strategik maqsadlariga erishishni ta’minlash xususiyatlari;

Понедельник, Вторник, Среда, Четверг, Пятница
Муйдинов Олим Бекмуратович родился 19 августа 1986 года в Пастдаргомском районе Самаркандской области. По национальности – узбек.
В 1993 году поступил в 1-й класс общеобразовательной школы №28 Пастдаргомского района Самаркандской области и в 2004 году окончил её с отличием.
В 2005 году поступил в Самаркандский архитектурно-строительный институт по направлению «Менеджмент» и в 2009 году получил степень бакалавра.
В 2014 году поступил в Самаркандский институт экономики и сервиса по специальности «Экономика» и в 2016 году получил степень магистра.
С 2010 по 2016 годы работал на различных должностях в Пастдаргомском филиале Народного банка Самаркандской области.
В 2017-2018 годах – ассистент кафедры «Менеджмент в сельском хозяйстве» Самаркандского сельскохозяйственного института.
В 2018-2019 годах – ассистент кафедры «Агроэкономика и бухгалтерский учет» Самаркандского института ветеринарии и медицины.
В 2019-2021 годах – инженер 1-й категории сектора научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
В 2022-2024 годах – докторант Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
С 2025 года по настоящее время – начальник отдела международного сотрудничества Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
Муйдинов Олим Бекмуратович женат, имеет троих детей.
Обязанности начальника отдела международного сотрудничества:
• Честное и добросовестное выполнение своих трудовых обязанностей, соблюдение трудовой и исполнительской дисциплины;
• Общее руководство всей деятельностью отдела и его сотрудников;
• Контроль за отбором кандидатов для выезда за границу;
• Организация приема гостей, делегаций, практикантов и докторантов из-за рубежа;
• Разработка, управление международными проектами и программами, их анализ и обобщение результатов;
• Взаимодействие с вышестоящими инстанциями;
• Планирование и проведение мероприятий в рамках международных программ обмена с зарубежными вузами;
• Проведение и организация прямых соглашений с зарубежными вузами;
• Проведение переговоров;
• Установление сотрудничества с посольствами и международными организациями по вопросам обучения и повышения квалификации;
• Подготовка ежегодного отчета;
• Поддержка взаимодействия с зарубежными вузами;
• Контроль за современной и правильной перепиской с зарубежными вузами;
• Прием иностранных делегаций и специалистов;
• Связь с посольствами и международными организациями по вопросам образовательных и стажировочных программ.
• Нормативно-правовые документы, относящиеся к деятельности отдела, законы, постановления Кабинета Министров, коллегиальные решения Министерства, приказы, содержание приказов директора филиала.
• Профессиональные и организаторские навыки, необходимые для управленческой должности в вузах, управленческий опыт в сфере образования, а также соответствующие знания и навыки в рамках профессиональной деятельности;
• Личностные качества: интеллект, культура, лидерство, креативность, вежливость, организаторские способности, инициативность, предприимчивость, чувство ответственности, умение принимать самостоятельные решения и действовать решительно, способность достигать стратегических целей учреждения;