“Psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurashish” mavzusida targʻibot tadbiri oʻtkazildi.
Joriy yilning 13-noyabr kuni filialda talabalar bilan “Psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurashish” mavzusida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda Samarqand viloyati ichki ishlar boshqarmasi jinoyat qidiruv boshqarmasi, giyohvandlik va psixotrop moddalarni noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish bo‘limi xodimlaridan Hasanov Feruz To‘lqinovich, Qobilov Ravshan Soliyevich va Davurov Oybek Berdiqulovichlar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida psixotrop mahsulotlarning inson organizmi uchun salbiy oqibatlari, giyohvandlik illatining salbiy va huquqiy oqibatlari haqida batafsil ma’lumotlar berdi. Shuningdek, Samarqand viloyatida “Giyohvandlik va psixotrop moddalar noqonuniy savdosini oldini olish” borasida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha ma’lumotlar berildi. Uchrashuv yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan javob olishdi.Tadbir soʻngida, talabalarga videofilm ham namoyish etildi namoyish etildi.