Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti talabalari o‘rtasida “Diniy ekstremizm va terrorizmni salbiy oqibatlari” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Tadbirda “Tabiiy,ijtimoiy va jismoniy madaniyat” kafedrasi dotsenti L.Eshonqulov va tyutorlar A.Sa’dinov, G‘.Sulaymonov, B.Ablakulov hamda 1-bosqich ST-124 guruh talabalari ishtirok etishdi.
Suhbat davomida L.Eshonqulov tomonidan talabalarga bugungi kunda yoshlar ta’lim-tarbiyasiga ta’sir etuvchi omillar, ijtimoiy tarmoqlardan foydalanish madaniyati, ma’naviy tahdidlardan, diniy ekstremizm va terrorizmga qarshi kurash, turli g‘oyaviy zidlik, buzg‘unchilik, aqidaparast va mutaassib oqimlarining botil aqidalariga ergashib qolmaslik haqida o‘zlarining kerakli bilim va tavsiyalari bilan talabalarni qiziqtirgan savollariga javob berdilar.