“Rahbar va yoshlar uchrashuvi”
2024-yil 2-noyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori, professor O.Murtazayevga biriktirilgan Samarqand shahridagi “Motrid” mahalla fuqarolar yigʻinidagi “Ogʻir” toifadagi yoshlar bilan navbatdagi “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda filial direktori, professor O.Murtazayev, Iqtisodiyot fakulteti dekani Gʻ. Ibragimov, “Motrid” MFY raisi va shahridagi “Motrid” mahalla fuqarolar yigʻinidagi “Ogʻir” toifadagi yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida yoshlarning muammolarini o‘rganish bilan bir qatorda ularga kasb-hunar egallash, chet tillarini o‘rganish, bandligini ta’minlash, bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish uchun manzilli ishlar olib borish maqsadida tegishli maslahatlar berildi va kelgusida bu sohada amalga oshiriladigan rejalar kelishib olindi.