Filialimiz professor-o'qituvchilari xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda oʻz maʼruzalari bilan, filialimiz nomidan faol ishtirok etishdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali "Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari" kafedrasi professori Praveen Bhasa Malla va kafedra assistenti Yuldosheva Zulfizar Sayfullayevnalar joriy yil 16- noyabr kuni Samarqand iqtisodiyot va servis institutida tashkil etilgan " Iqtisodiyotning barqaror rivojlanishi va ekologik menejmentni rivojlantirishning metodologik masalalari" nomli xalqaro ilmiy-amaliy anjumanida oʻz maʼruzalari bilan, filialimiz nomidan faol ishtirok etishdi. Xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda assistent Zulfizar Sayfullayevna "Madaniyatlarga mos marketing strategiyalarini ishlab chiqish hamda Oʻzbekiston bozorida tilning ahamiyati" mavzusida dolzarb boʻlgan maʼruza qildi va kuzatuvchilarning bir qator savollariga javob berdi. Anjuman yakunida professor-oʻqituvchilarimiz Samarqand iqtisodiyot va servis instituti rektorining tashakkurnoma va sertifikatlarlarini qabul qilib olishdi.