Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov, filial profilaktika inspektori D.Shodmonov, yoshlar bilan ishlash,ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i, dekan o‘rinbosarlari, fakultet tyutorlari, yoshlar yetakchisi va "Qalqon" guruhi a’zolari ishtirokida "Giyohvandlik narkojinoyatlar profilaktikasi borasidagi bilim va ko‘nikmalarini oshirish" ga qaratilgan davra suhbati o‘tkazildi.
Mazkur davra suhbatida, “Ta’lim muassasalarida yoshlar orasida psixofaol moddalarning noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish ishlarini tashkil etish mexanizmlari” bo‘yicha uslubiy qo‘llanma yaratilganligi haqida tushuncha berilib, mazkur qo‘llanma tarbiyaviy ishlarga mas’ul bo‘lgan xodimlar, professor-o‘qituvchilar, ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy ishlar bo‘yicha mutaxassislar hamda tyutorlarga tarqatildi.
Suhbat so‘ngida ushbu qo‘llanma giyohvandlik va narkojinoyatlar profilaktikasi borasidagi bilim va ko‘nikmalarini oshirishga xizmat qilishi tushuntirib o‘tildi.