O‘zbekiston ekologik partiyasidan nomzodlar bilan ucharashuv oʻtkazildi.
2024 yil 9-oktabr kuni TDIU Samarqand filiali faollar zalida O‘zbekiston ekologik partiyasi Samarqand viloyati Kengashi va Samarqand shahridagi M.Ulugʻbek va Tadbirkorlar mahallasi faollari hamda filial professor-o’qituvchilari ishtirokida Oʻzbekiston Respublikasi ekologiya partiyasining saylov oldi uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston ekologik partiyasi Samarqand viloyati Kengashi raisi B.Abdullayev, Ekologiya partiyasidan Qonunchilik palatasiga nomzod A.Shamsiyev va ekologiya partiyasi Samarqand viloyati Kengashi a’zosi F.Axrorovlar O‘zbekiston ekologik partiyasining saylov dasturining asosiy yoʻnalishlari bilan tanishtirishdi.
Soʻzga chiqqanlar hozirgi davrdagi ekologik muammolar, ularni keltirib chiqaruvchi manbalar va omillar, ularning asosiy sabablari, tabiiy sharoitlarni oʻzgarishi oqibatida biosferada biologik va ekologik oʻzgarishlar, mintaqaviy va mahalliy ekologik muammolarning shakllanishi va oʻziga hosligi, ekologik muammolarni kelib chiqishini tabiiy va antropogen sabablari, issiqhona effekti, iqlim isishi oqibatlarining aholi sogʻligiga ta’siri, tuproq va suv degradatsiyasi, kelajakdagi tabiiy sharoitlarni oʻzgarish oqibatlari haqida to’xtalib bu borada Ekologik partiya tamonidan ekologik muammolarni oldini olish boʻyicha chora tadbirlar, Oʻzbekistonda ekologik muhitning oʻzgarishi bilan bogʻliq muammolar, halqaro ekologik muammolar nazorati va tabiiy iqlim sharoitini saqlashga doir masalalar saylov dasturida keng muhokama qilinishi to’g’risida ma’lumotlar keltirildi.
Ucharshuv davomida saylovlarni oʻtkazilish tartibi keng muhokama qilinib, Ekologiya partiyasidan Qonunchilik palatasiga nomzod A.Shamsiyevni nomzodini qo’llab quvvatlash taklif qilindi.