YANGI DAVR AXBOROT XIZMATLARI: ILHOM, TEXNOLOGIYA VA INTELLEKT!
2025-yil 3–9-iyul kunlari Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan “Axborot xizmati faoliyatida zamonaviy tendensiyalar” mavzusida malaka oshirish kursi tashkil etildi. Mazkur kurs axborot sohasida faoliyat yuritayotgan mutaxassislarning kasbiy bilim va ko‘nikmalarini yangi bosqichga olib chiqish, ularni zamonaviy kommunikatsiya texnologiyalari bilan tanishtirishga qaratildi.
Ushbu malaka oshirish dasturida 100 dan ortiq oliy taʼlim muassasalari axborot xizmati vakillari ishtirok etib, axborot siyosati, PR strategiyalari, digital kommunikatsiya, sunʼiy intellekt imkoniyatlaridan foydalanish kabi yo‘nalishlarda nazariy va amaliy bilimlarga ega bo‘lishdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali matbuot kotibi P. Amritdinova ham mazkur kursda faol ishtirok etib, o‘z kasbiy salohiyatini yanada mustahkamladi.
Bu kurs oddiy malaka oshirish bilan cheklanib qolmay, balki yangi avlod axborotchilarini shakllantirish sari tashlangan muhim qadamlardan biri, axborot sohasidagi transformatsion o‘zgarishlarga yo‘l ochuvchi tajriba bo‘ldi.

ИНФОРМАЦИОННЫЕ УСЛУГИ НОВОЙ ЭПОХИ: ВДОХНОВЕНИЕ, ТЕХНОЛОГИИ И ИНТЕЛЛЕКТ!
С 3 по 9 июля 2025 года по инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций был организован курс повышения квалификации на тему «Современные тенденции в деятельности пресс-служб».
Цель курса — вывести профессиональные знания и навыки специалистов в сфере информации на новый уровень и познакомить их с современными коммуникационными технологиями.
В рамках данного курса более 100 представителей пресс-служб высших учебных заведений получили как теоретические, так и практические знания по таким направлениям, как информационная политика, PR-стратегии, цифровая коммуникация и использование возможностей искусственного интеллекта.
Пресс-секретарь Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета П. Амритдинова также приняла активное участие в данном курсе и укрепила свой профессиональный потенциал.
Этот курс стал не просто повышением квалификации, а важным шагом на пути подготовки нового поколения информационных специалистов, став трансформационным опытом в сфере коммуникаций.