TDIU Samarqand filialida stajyor-tadqiqotchilikka qabul natijalari e’lon qilindi!
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2026-yil uchun oliy ta’limdan keyingi ta’lim institutiga tayyorgarlik bosqichi bo‘lgan stajyor-tadqiqotchilik shakliga o‘qishga qabul qilish jarayoni yakunlandi va rasmiy natijalar e’lon qilindi.
Mazkur bosqichga hujjat topshirgan talabgorlar ilmiy izlanishlarga bo‘lgan tayyorgarligi, tanlagan yo‘nalish bo‘yicha fundamental bilimlari, tahliliy fikrlashi va ilmiy loyihalar bilan ishlash qobiliyatlari asosida baholandi. Qabul jarayonida shaffoflik, adolat va ochiqlik tamoyillari to‘liq ta’minlandi.
Stajyor-tadqiqotchilik bosqichi PhD dasturlariga tayyorgarlikning muhim qismi bo‘lib, nomzodlarga ilmiy izlanish metodologiyasi, tanqidiy tahlil, ilmiy yozuv ko‘nikmalarini mustahkamlash imkonini beradi.
Natijalar bilan tanishmoqchi bo‘lgan talabgorlar Filialning rasmiy axborot platformalarida joylashtirilgan ro‘yxatlar orqali o‘z ko‘rsatkichlarini ko‘rishlari mumkin.
TDIU Samarqand filiali yosh tadqiqotchilarni qo‘llab-quvvatlash, ilmiy salohiyati yuqori bo‘lgan izlanuvchilarni yetishtirish va innovatsion fikrlashni rivojlantirishni davom ettiradi.
Barcha nomzodlarga kelgusi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyatlar tilaymiz!