TDIU Samarqand filialida mustaqil izlanuvchilikka qabul suhbat natijalari e’lon qilindi!
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2026-yil uchun oliy ta’limning mustaqil izlanuvchilik shakliga talabgorlarni suhbat asosida saralash jarayoni muvaffaqiyatli yakunlandi va rasmiy natijalar e’lon qilindi.
Suhbat jarayonida nomzodlarning ilmiy izlanishlarga tayyorligi, tanlagan yo‘nalishi bo‘yicha fundamental bilimlari, tadqiqot olib borish metodologiyasiga bo‘lgan tushunchasi, ilmiy fikrlash darajasi hamda istiqboldagi ilmiy rejalarining aniqligi baholandi. Har bir nomzodning ilmiy salohiyati, motivatsiyasi va tadqiqotga bo‘lgan yondashuvi alohida e’tiborga olindi.
Mustaqil izlanuvchilik shakli — PhD dissertatsiyasini mustaqil tayyorlashni maqsad qilgan ilmiy izlanuvchilar uchun muhim bosqich bo‘lib, bu yo‘lni tanlagan nomzodlar universitetning ilmiy salohiyati, ilmiy rahbarlar tajribasi va tadqiqot infratuzilmasidan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Natijalar bilan tanishish Filialning rasmiy axborot kanallari orqali amalga oshiriladi.