Tayanch doktorantura, mustaqil izlanuvchilik hamda stajyor-tadqiqotchilarni oy davomida ilmiy-tadqiqot faoliyatida erishgan ilmiy natijalari bo‘yicha monitoring o‘tkazildi.
Joriy yilning 5-6-iyul kulari TDIU Samarqand filialida Oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti – tayanch doktorantura, mustaqil izlanuvchilik hamda stajyor-tadqiqotchilik shakllariga qabul qilingan izlanuvchilarning O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi “Oliy ta’limdan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 304-son qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’limdan keyingi ta’lim to‘g‘risida”gi Nizomning 6-bob 53-bandidagi mezonlarga mosligi yuzasidan olti oy davomida ilmiy-tadqiqot faoliyatida erishgan ilmiy natijalari bo‘yicha monitoring o‘tkazildi.
Monitoring jarayonida tayanch doktorantura, mustaqil izlanuvchilik hamda stajyor-tadqiqotchilik shakllariga qabul qilingan izlanuvchilar bilan tasdiqlangan yakka tartibdagi rejalarining bajarilishi bo‘yicha hisobotlari, ilmiy faoliyatda mavjud bo‘lgan muammo va takliflar to‘g‘risida suhbatlar o‘tkazildi.