Oliy ta’limda umummilliy so‘rovnoma o‘tkazilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tomonidan mamlakatimizdagi barcha oliy ta’lim tashkilotlari talabalari hamda professor-o‘qituvchilari o‘rtasida umummilliy so‘rovnoma o‘tkazilmoqda.
Mazkur so‘rovnoma oliy ta’lim tizimida ta’lim sifatini baholash, mavjud muammolarni aniqlash, oliy ta’lim tashkilotlarining milliy reytingini shakllantirish hamda ta’lim tizimini yanada rivojlantirishga qaratilgan.
So‘rovnoma anonim tarzda o‘tkazilib, unda ishtirok etayotgan shaxslarning shaxsiy ma’lumotlari to‘liq maxfiy saqlanadi va uchinchi shaxslarga oshkor etilmaydi.
Shu munosabat bilan barcha talabalar va professor-o‘qituvchilardan ushbu so‘rovnomada faol ishtirok etish, ta’lim sifati va o‘quv jarayoniga oid o‘z fikr-mulohazalarini ochiq va xolisona bildirishlarini so‘rab qolamiz.