“ESG va Korxona Samaradorligi: Farmatsevtika Sanoatida Chiziqsiz Dinamikalar va Ikki Tomonlama Sabab-Natija Bog‘lanishi”
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida, Raqamli Texnologiyalar va Iqtisodiyot kafedrasi professori Praveen B. Malla tomonidan hamkorlikda tayyorlangan ilmiy maqola “ESG va Korxona Samaradorligi: Farmatsevtika Sanoatida Chiziqsiz Dinamikalar va Ikki Tomonlama Sabab-Natija Bog‘lanishi” sarlavhasi bilan Scopus Q1 jurnalida nashr etildi.
Ushbu maqola farmatsevtika sanoatida ESG (Environmental, Social, Governance) va korxona samaradorligi o‘rtasidagi chiziqsiz va murakkab munosabatlarni ilmiy asosda tahlil qiladi, ikki tomonlama sabab-natija bog‘lanishini o‘rganadi va sanoatning strategik rivojlanish yo‘nalishlari bo‘yicha tavsiyalar beradi.

«ESG и Корпоративная Эффективность: Нелинейная Динамика и Двусторонняя Причинно-Следственная Связь в Фармацевтической Промышленности»
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета, научная статья, подготовленная совместно с профессором Praveen B. Malla кафедры Цифровых технологий и экономики, под названием “ESG и эффективность фирмы: Нелинейная динамика и двусторонняя причинно-следственная связь в фармацевтической отрасли”, опубликована в журнале Scopus Q1.
Статья научно анализирует сложные и нелинейные взаимосвязи между ESG (Environmental, Social, Governance) и эффективностью компании в фармацевтической отрасли, исследует двустороннюю причинно-следственную связь и даёт рекомендации по стратегическому развитию отрасли.