SCOPUS bazasida Q2 darajadagi jurnalda maqola nashr etildi
Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi dotsenti Utkir Nematovich Kuljanov tomonidan olib borilgan chuqur va tizimli ilmiy-tadqiqot ishlari o‘zining yuksak natijasini berdi. Olimning ilmiy maqolasi xalqaro ilmiy hamjamiyatda nufuzli hisoblangan, SCOPUS ilmiy-texnik ma’lumotlar bazasiga indekslangan Q2 darajadagi jurnalda muvaffaqiyatli nashr etildi.
Mazkur natija nafaqat muallifning ilmiy salohiyati va izlanishlarining samaradorligini, balki ilmiy maktabning rivojlanayotganini ham namoyon etadi. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali jamoasi Utkir Nematovichni ushbu muhim yutuq bilan samimiy tabriklaydi hamda kelgusidagi ilmiy faoliyatida yanada yuqori natijalarga erishishiga ishonch bildiradi. Olimga mustahkam sog‘lik, ilmiy izlanishlarida bardavomlik va yangi muvaffaqiyatlar tilaymiz.