Талабаларга грантларни тақдим этиш ва қайта тақсимлаш учун аризаларни қабул қилиш бошланди
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2025-йил 10-мартдаги “Олий таълим ташкилотларида талабаларга грантларни тақдим этиш ва қайта тақсимлаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида” қарорига асосан (https://www.lex.uz/uz/docs/-7429154) давлат грантларини қайта тақсимлаш тартиби белгиланган.
Таълим гранти танловида 2024/2025 ўқув йилида бакалавриат таълим йўналишлари ҳамда магистратура мутахассисликлари кундузги таълим шаклида таҳсил олаётган биринчи курс талабалари иштирок этиши мумкин.
Таълим грантига талабгорлар https://forms.gle/18mqRYERn3XwhAWB9 ушбу ҳавола орқали ариза топширишлари лозим.
Таълим грантига талабгорлардан жорий ўқув йилида ўзлаштириш бўйича ГПА кўрсаткичи 3,5 ва ундан юқори бўлиши талаб этилади.
Онлайн рўйхатдан ўтиш жорий йилнинг 20-июлгача (шу куни ҳам) давом этади.
Рўйхатдан ўтмаган ёки 20-июлдан кейин мурожаат қилган, шунингдек, ижтимоий-рағбатлантирувчи грант соҳиби бўлган талабалар таълим гранти танловида иштирок эта олмайди.
2025/2026 ўқув йилида ТДИУ Самарқанд филиалида бакалавриатининг давлат гранти асосидаги кундузги таълим шакли бўйича қайта тақсимлаш параметрлари
Саволлар ёки рўйхатдан ўтишда муаммолар бўлса Регистратор офисига мурожаат қилишингиз мумкин.