Иқтидорли ёшларимизни мунтазам равишда қўллаб-қувватлаш ҳамда уларни қолган барча талаба ёшлар учун ўрнак қилиб кўрсатиш мақсадида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги “Замонавий талаба” лойиҳасини амалга оширишни кўзда тутилган. “Замонавий талаба” – ўқиш даврида олий таълим муассасасида, республикада ва халқаро миқёсида танловлар ва мусобақаларда муайян ютуқларга эришган, президент ва номдор давлат стипендиантлари, спорт мусобақаларида юқори натижаларни қайд этган, илм-фан ва инновация соҳасига ўз ҳиссасини қўша оладиган зеҳнли ёш авлод вакили. “Замонавий талаба” лойиҳаси кучли иқтидор, ташаббускор, ҳар томонлама етук кадр бўла оладиган талабаларимизнинг фаолиятини, уларнинг ютуқларини доимий равишда ОАВлари ва ижтимоий тармоқларда ёритишни мақсад ташкил этилган.
Шу муносабат билан, танловда иштирок этиш истагида бўлган ёшлардан 19-январ кунига қадар Иқтидорли талабаларнинг илмий тадқиқот фаолиятини ташкил этиш бўлими бошлиғи Ж.Boърибоевга мурожаат қилишингиз мумкин.