8-март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан табрик
Сизларни баҳорнинг энг гўзал айёмларидан бири – 8-март Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Тошкент давлат иқтисодиёт университети Самарқанд филиали жамоаси номидан ҳамда шахсан ўз номимдан самимий муборакбод этаман.
Аёл – меҳр ва садоқат тимсоли, ҳаётимизнинг файзи ва баракаси, жамиятимизнинг маънавий таянчи ҳисобланади. Сизларнинг фидокорона меҳнатингиз, сабр-тоқатингиз ва донишмандлигингиз туфайли ҳар бир оила мустаҳкам, ҳар бир жамият барқарор ривожланиб бормоқда. Илм-фан, таълим, иқтисодиёт ва жамиятнинг барча соҳаларида аёлларнинг фаол иштироки мамлакатимиз тараққиётининг муҳим омилларидан биридир.
Университетимиз ва филиалимиз ҳаётида ҳам сиз – муҳтарам устоз аёллар, фидойи ходималар ҳамда билимга чанқоқ талаба-қизлар ўз истеъдоди, ташаббускорлиги ва юксак масъулияти билан алоҳида ўрин эгаллаб келмоқдасиз. Сизларнинг илмий изланишларингиз, меҳнатингиз ва ютуқларингиз билан фахрланамиз.
Ушбу қутлуғ байрам кунида барчангизга мустаҳкам соғлик, оилавий бахт-саодат, қалбингизга чексиз қувонч ва ишларингизда улкан муваффақиятлар тилайман. Ҳаётингиз доимо баҳордек гўзал, орзуларингиз эса юксак парвозли бўлсин.

Congratulations on March 8 – International Women’s Day
On behalf of the team of the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics and personally on my own behalf, I sincerely congratulate you on one of the most beautiful spring holidays – March 8, International Women’s Day.
A woman is a symbol of kindness and devotion, the source of harmony and prosperity in our lives, and the spiritual support of society. Thanks to your dedication, patience and wisdom, every family becomes stronger and society continues to develop steadily. The active participation of women in science, education, economics and all spheres of social life is one of the important factors of our country’s development.
In the life of our university and branch, you – respected female teachers, dedicated staff members and ambitious female students – hold a special place with your talent, initiative and high sense of responsibility. We are proud of your scientific achievements, hard work and successes.
On this wonderful holiday, I wish all of you strong health, family happiness, endless joy and great success in your activities. May your life always be as beautiful as spring and your dreams reach great heights.